Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinden Gaziantep Çikartması

 

Gelecek nesiller ve Ülke ekonomisi için birçok başarılı çalışmaya imza atan Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi , Enerji Verimliliği konusunda farkındalık oluşturmak için büyük projeler peşinde.

 

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağı Ekolojik Ev Projesi için, Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim Beyla, Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün ve  Dernek üyeleri Osman Kabalay, Mustafa Kabukçu, Muhammet Bekir Ege, Mustafa Kürşat Yılmaz ve Sevda Arda’dan oluşan heyet ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde bulunan Ekolojik Eve inceleme gezisinde bulundu.

 

Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi Ekolojik Ev Komisyonunda görevli üyelerden oluşan heyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanı İrem Elbeyli ve Ekolojik Ev Şube Müdürü Seda Güleç karşılayarak Ekolojik Bina konusunda bilgiler verdi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilimizde Ekolojik Ev yapacaklarını belirten Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; “ İlimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin enerji verimliliğini daha iyi anlamaları, yenilenebilir enerji kaynakları konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilmeleri için ne gibi çalışmalar yapabiliriz diye her toplantımızda üyelerimiz ile görüş içerisindeydik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a gerçekleştirdiğimiz son ziyaretimizde Ekolojik Ev projemiz olduğundan bahsettik. Kendisi de sağolsun Denizli’miz için böylesine önemli olan bir projede yer almaktan gurur duyacağını belirterek hızlı bir şekilde çalışmalara başlamamızı söyledi. Bizde başkanımızın sözünü dinleyerek daha Türkiye’de ilk yapılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesindeki Pasif Evi komisyon üyelerimiz ile ziyarette bulunarak incelemeler yaptık. Tamamen kendi enerjisini üreten ve hatta fazlasını elektrik dağıtım şirketine satan Pasif evde herşey nerji verimliliğini düşünerek yapılmış.

Bizde ilimizde yapacak olduğumuz Ekolojik ev ile ; çocuklarımıza eğitim salonu, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili deneyler yapabilecekleri labratuvar yapmayı hedefliyoruz.” Dedi.

 

Gaziantep seyahatinde son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’i de ziyaret eden heyet, Enerji Verimliliği konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular. Gerçekleştrilen ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirten Sayın Fatma Şahin; “Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesine ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’a yapacak oldukları Ekolojik Ev projesi için tebrik ediyorum. Enerji verimliliği ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemli bir konu. Hepimize bu konuda ciddi görevler düşüyor.Biz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yapacağı Ekolojik Ev için elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Bu nazik ziyaretleri içinde tüm heyet üyelerine çok teşekkür ederim.” Dedi.

 

Ziyaret sonunda Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’e hediye takdim etti.