Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi Yönetim Kurulu ilimizde yeni göreve başlayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. 
 
Enerji Verimliliği konusunda kamu ve özel sektörleri bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına hızla devam eden Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, ilimizde yeni göreve başlayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a ziyarette bulunarak derneğin çalışmaları ve ilimizde yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında bilgiler verdi.
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, yönetim kurulu üyeleri Doç.Dr. Mahmud Güngör, Ali Ordu, Meriç Ger, Nuri Kurun, Engin Boyacı, Kürşat Yılmaz ve dernek Asistanı Sevda Arda’nın hazır bulunduğu ziyarette Dernek başkanı Mehmet Akgün Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a bugüne kadar ilimiz ile ilgili çıkartmış oldukları Enerji Verimliliği Potansiyeli raporlarını sunarak yapılabilecek tasarruf çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
 
Başkan Mehmet Akgün; ilimizde yapmış oldukları çalışmalar ile evlerimizde, sanayi sektörümüzde ve ulaşımda ödediğimiz enerji Faturalarımızda %25 seviyelerinde enerji verimliliği potansiyelinin olduğunu ve bu rakamın hem kendi hem de ülke ekonomimiz için ciddi rakamlar olduğunu belirtti. Akgün; “ Biz dernek olarak ülke ekonomimiz için büyük bir yük teşkil eden enerji giderlerimizi yaşam standartlarımızdan ödün vermeden en aza nasıl indirebilirizin çalışmaları içerisindeyiz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz projeler sonucunda da ilimizde %25 oranlarında enerji verimliliği potansiyeli çıkmıştır. Kamu ve özel sektörde yapılacak çalışmalar ile toplumumuzu bu konuda bilinçlendireceğiz” dedi.
 
Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Enerji Verimliliği konusunda yapılacak olan her çalışmada valiliğimiz destek olacaktır. Fakat bu bilinci ilk olarak çocuklarımızda yerleştirmeliyiz. Bu sebeple Enerji Verimliliği Derneği ile çocuklarımıza yönelik çalışmalar yapalım” dedi.