Enerjimiz, enerjiniz olsun”
“Enerji verimli olma zamanı”
“Birlikte enerjimiz güçlü olsun”
“Enerji alanımızı genişletelim”
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, Bursa Enerji Verimliliği Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulurken Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, ziyaretin çok verimli geçtiğini ifade ederek, “Denizli için yapabileceğimiz birçok proje için fikir sahibi olduk” dedi
 
Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi 12 kişilik ekiple, Bursa Enerji Verimliliği Derneğini ziyaret etti. Denizli’de yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin en aktif ve yararlı derneklerin başında gelen Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, aktivitelerine bir yenisi daha ekleyerek, Bursa Enerji Verimliliği Derneği’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Türkiye’nin en fazla üyesi olan derneğin Denizli olduğunu belirterek, “Türkiye’de en aktif olan Enerji Verimliliği Derneği Denizli. Sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’deki diğer Enerji Verimliliği Derneklerine örnek olacak birçok başarılı çalışmalara imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Denizli olarak bir ilke daha imza atarak, ilk defa başka bir ildeki derneğimize ziyaret gerçekleştirdik. Enerji Verimliği Dernekleri arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak, yapılan çalışmaları paylaşmak anlamında da çok önemli bir misyonu üstlenmiş olduk. Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi olarak , topluma ve ülkeye faydalı çalışmalar ve projeler üretmek anlamında oldukça başarılı olan Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şubesi’ni kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 
 
Denizli Enerji Verimliliği Derneği’nin, bugüne kadar ağırlıklı olarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiğini ancak bundan sonra sanayi ve ekonomi alanında da
projeler gerçekleştirmeyi planladığını da kaydeden Başkan Akgün, “Amacı ve hedefi tamamen toplum yararına faydalı çalışmalara imza atmak olan Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi, şimdiye kadar birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bundan sonraki hedefimiz sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra iş dünyasına, sanayimize ve ekonomimize daha yararlı olacak toplumun tüm kesimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek olacaktır. Sanayi tesislerimizdeki enerjiyi daha verimli kullanmakla ilgili önemli projelerimiz olacak. Örneğin, ayda 20 bin TL  enerji tüketen bir işletmemizin enerji giderini %40 oranında yani 12.000 bin TL’ye düşürmekle ilgili çalışmalarımız olacak. Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarımıza yönelik enerji tasarrufu ile ilgili çalışmaları hayatta geçirmek istiyoruz. Kırsal alanda, yapmak istediğimiz projelerimiz var” açıklamasında bulundu. 
 
Denizli Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi olarak, şehirle bütünleşmek istediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Akgün, “Bursa’da gördüğümüz çok güzel bir dayanışma ruhu vardı. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret Odası, Üniversite, Bursa Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim ve diğer kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları çok güzel bir birliktelik oluşturmuşlar. Bu birliktelikle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Bilim ve Teknoloji Merkezi kurulmuş. Bu kuruluşun danışmanlığını ise Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şubesi üstlenmiş.  Enerji Verimliliği Derneği olarak, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Üniversitemiz, Sanayi Odası Başkanımız, Ticaret Odası Başkanımız ve diğer kamu kuruluşundaki yetkililerimizle birlikte, Bursa’yı ziyaret etmek için girişimlerde bulunacağız. Gönülden istiyoruz ki, Bursa’daki Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin daha gelişmiş ve güzel bir örneğini Denizli’de yapabiliriz. Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şubesi ile birlikte, Kalkınma Ajansı desteğiyle, gerçekleştirdiği proje ile birlikte enerji de yüzde 35-yüzde 40 tasarruf sağlayan SYK Tekstil’i, bütün işadamlarımızın ziyaret etmelerinde büyük fayda görüyorum” dedi. 
 
Günümüzün en önemli ve stratejik sektörü enerji olduğunu ve Türkiye’nin son yıllarda enerji konusunda çok önemli mesafe aldığını kaydeden Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesi Başkanı Mehmet Akgün, Enerji Verimliliği Derneği Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Uysal ve takım arkadaşlarına teşekkür ederek, “Bilgi paylaştıkça güzeldir. Bursa Enerji Verimliliği Derneği’ne gerçekleştirdiğimiz ziyarette, karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak ufkumuzu genişlettik. Enerji sadece bizim için değil bütün canlılar için önemlidir. Sanayi kuruluşlarımızın en büyük gideri enerji gideridir. Maliyet girdilerinin yüksek olması sanayicilerimizin en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Bu kuruluşlarımızın enerji giderlerini yüzde 30 -40 gibi büyük tasarruf sağlanabileceğini gördük. Şehir olarak bir bütünlük sağlayarak, sanayicilerimize ve ekonomimize büyük katkılar sağlamak istiyoruz” dedi.