“Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Proje Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı”

Trakya Kalkınma Ajansı, Enerji Verimliliği Derneği Kırklareli Şubesi  ve Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER)’in ortaklaşa düzenlediği “Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Proje Başvuru Süreci Bilgilendirme Toplantısı”, Borsamız Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Bölgedeki yatırımcıların sektörü daha iyi tanımalarına, enerji sektörünün ve bölgenin gelişimine katkı sunacak bilgilendirmeler yapılan toplantıya, Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerji Verimliliği Derneği (ENVERDER) Şube Başkanı Turhan Altıntel, İlçe Kaymakamları ile farklı sektörlerden kişi ve firmalar katıldı.

 

Sunumunu ENVERDER Genel Sekreteri Özlem Dirican’ın yaptığı toplantıda, Enerji sektöründe faal olarak çalışan tüzel ve gerçek kişilerin bir araya gelmesi ile kurulan “Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kıroğlu, ülkemizde lisans almadan elektrik üretimine yönelik pazarın düzenlenmesini ve gelişmesini sağlamayı, bu alanda çalışan kamu ve sivil toplum kuruluşlarına destek olmayı amaçladıklarını dile getirdi.

 

Toplantıya Trakya Elektrik A.Ş. adına konuşmacı olarak katılan İzzet Kumlu, Trakya Bölgesi’ndeki başvurular ve Başvuru değerlendirme sürecini anlatırken, ilgili kurum temsilcileri de Projeler için Finansman Seçenekleri, Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Proje Başvuru Süreci, Trakya’da Yenilenebilir Enerji Potansiyeli hakkında ayrıntılı birer sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdiler.