Dünya Çevre Günü'nde Anlamlı Ödül Töreni

 

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ÖDÜL TÖRENİ

 

“Evlerde Enerji Verimliliği” Resim Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji Verimliliği Derneği işbirliğinde yürütülen Enerji Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen “Evlerde Enerji Verimliliği” resim yarışmasında İstanbul’dan yarışmaya katılıp dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

 

Çocuklara enerji kaynaklarının doğru kullanımı ve enerji verimliliğinin öneminin anlatılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği iş birliği ile düzenlenen “Evlerde Enerji Verimliliği” konulu resim yarışması sonuçlandı. 21 pilot ilde düzenlenen yarışmaya İstanbul’dan katılan ve dereceye giren öğrenciler ödüllerini Enerji Verimliliği Derneği’nin Kandilli’de bulunan merkezinde düzenlenen törenle aldılar.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde yapılan törende 5. 6. 7. Ve 8. Sınıf düzeyindeki 12 öğrenciye ödüllerini Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri verdi.

 

Yarışmada dereceye giren ve ödül alan öğrenciler

İstanbul’dan yarışmaya katılan 5. sınıflardan Berra Irmak Kaynar birinci, Firdevs İmir ikinci, Can Polat Avcu üçüncü oldu. 6.sınıflardan Tuğba Yaman birinci, Yağmur Gökçe ikinci, Elif Kurak üçüncülüğü kazandı. 7.sınıflardan Derya Tekcan birinci olurken, Elif Erzincanlı ikinciliği, Tuana Bektaş ise üçüncülüğü elde etti. 8.sınıflardan ise birinciliği Büşra Nur Kanoğlu, ikinciliği Fulya Ceyda Arsunel, üçüncülüğü ise Ali Asım Yakut kazandı.

     

 

Ayrıntılı Bilgi ve İletişim İçin:

Dr. Elif ATAYMAN / Atayman PR / 0530 346 30 60 / elif@ataymanpr.com

Neşe BAKAN         /  Atayman PR / 0505 661 81 09 / nese@ataymanpr.com