Ünye Yeşil Ekonomiye Varım Dedi

 

ÜNYE YEŞİL EKONOMİYE VARIM DEDİ

 

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘’İş Dünyası,Küresel Ekonomi ve Teknolojik Gelişmeler ‘’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Genel Başkanımız ve Türkiye Enerji Verimliliği Meclisi (TEVEM) İcra Kurulu Başkanı Erkan Gürkan yeni ekonomik süreç ve uygulamalarında ülkemizin de aktif rol alarak karar verici konumunda olunması gerektiğini vurguladı. Başkanımız Gürkan ; önümüzdeki süreçte ekonominin Enerji ve Çevre olgusuna göre şekillendirileceğini ifade etti. Sn. Gürkan, gelecekte önümüzdeki süreçte üretilecek her yeni ürünün çevreye zarar vermemesi ve enerjinin en verimli şekilde kullanılmasına dayalı olarak üretileceğini belirtti. Konuşmasının ikinci bölümünde, Enerji Verimliliği Derneği tarafında geniş kapsamlı araştırma ve çalışmalar sonucunda Enerji Bakanı Sn Taner Yıldız’ın Bakanlık kaynak ve desteklerini tümüyle seferber ederek sonuçlandırılan Türkiye Enerji ve Enerji Verimliliği Çalışmaları Raporu’ndan bilgiler veren başkanımız; Türkiye için büyük ve güçlü bir ekonomiye sahip olmak yaşamsal bir öneme sahip. Büyümek için sanayileşmeye, sanayileşmek için ucuz, temiz ve kesintisiz enerjiye, enerji için ise finans, teknoloji ve insan kaynağına ihtiyacımız olduğunun altını çizdi. Başkanımız, OECD ve AB enerji politikalarına değindi.

Konuşmasının son bölümünde, enerji verimliliği derneğinin (ENVER) her gün hayatımıza giren yeni teknolojik ürünlerin çevre ve ekonomiye en az seviyede zarar vermesini sağlamak için her bireye sorumluluk düştüğünü ve bu anlamda herkesin çaba göstermesi gerektiğini ifade etti. Sn. Gürkan, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ'nin Yeşil Ekonomiye Geçiş Enerji Verimliliği Hareketi’nin önümüzdeki günlerde ailenin her ferdini kapsayacak kampanyalarla ülke çapında başlatılacağını belirtti ve bu süreçte herkesin ülkemizin geleceğinde görev almaktan mutluluk duyması gerektiğini belirtti.

Başkanımızın konuşmasını konferansın sonunda salonda bulunan Ünye Kaymakamı Sn. Osman Günaydın, Garnizon Komutanı Sn. Arif Yekebaş ve Ordu Üniversitesi Rektör adayı Prof Dr. Tarık Yarılgaç ve tüm katılımcıların hep birlikte ayağa kalkarak ‘’Yeşil Ekonomiye Geçiş Hareketini’destekleyerek üç defa ‘’varım’’ sloganı ile bitirmesi konferansın amacına ulaştığının göstergesiydi.