Yenilenebilir Avrupa Zirvesi Antalyada Gerçekleştirildi

 
YENİLENEBİLİR AVRUPA ZİRVESİ ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
 
Gençler yeşil bir dünya için mesaj yolladı.
 
“Yarının liderleri olarak şunu deklere ederiz ki; gençlerin kaynaklara ve enerjiye ihtiyacı vardır. Bu nedenle yeşil bir dünya için bizi destekleyin, bizim fikirlerimizi alın ve eşit ortakları olarak bizimle biz gençlerle birlikte çalışın”
 
 
Yenilenebilir Avrupa Zirvesi ( Renewable Europe / Energy Efficiency & Green Economy Summit ) 27 Haziran – 02 Temmuz 2011 tarihleri arasında Antalya Harrington Otel’de gerçekleşiyor. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programları tarafından fonlanan ve eylem 5.1 Karar alıcılarla Gençler arası Diyolog Oluşturma Programı kapsamında gerçekleşen proje ENVER Derneği ( Enerji Verimliliği Derneği ) tarafından yürütülüyor.
 
ENVER Derneği ( Enerji Verimliliği Derneği ) tarafından 2012 tarihinde gerçekleşecek “ Uluslararası Yeşil Ekonomiye Geçiş Zirvesi” öncesi Avrupa’daki sivil toplum kuruluşlarını ve gençlik çalışanlarını bir araya getirme amacı olan seminere 10 ülkeden 60 genç katılırken, katılımcılar akşam yemeğinde YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği) nin misafiri oldular.
 
YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, yenilenebilir Avrupa Zirvesi nedeniyle Antalya’da bulunan katılımcıları konuk etmenin mutluluğunu yaşadık.
 
YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu üyelerinin Hilmi Beken Restaurant’ta misafir ettiği geceye ENVER Derneği ( Enerji Verimliliği Derneği ) Genel Başkanı, TEVEM İcra Kurulu Başkanı Erkan Gürkan, BM UNIDO  Bölgesel İşbirliği Direktörü Süleyman Yılmaz, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ Genel Müdür Yardımcısı Kaan Güzelsu,ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ Antalya Yöneticisi Akdeniz Üniversitesi Öğrt.Gör. Kenan Yüce, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ Genel Müdürü Mustafa Yalçın, Gençlik Katılımı Derneği Başkanı Onur Oğuz Dellal, Proje Eğitmeni Tuğba Çanşalı ile 10ülkeden gelen 60 genç katıldı. YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, yenilenebilir Avrupa Zirvesi nedeniyle Antalya’da bulunan katılımcıları konuk etmenin ve onlar ile gelecek açısından çok önemli olan sürdürülebilir enerji kaynakları, yeşil ekonomi konularında görüş alışverişinde bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek projeyi desteklediklerini söyledi.
 
ENVER Derneği ( Enerji Verimliliği Derneği ) Genel Başkanı Erkan Gürkan, sürdürülebilir enerji kaynakları, yeşil ekonomi konusuna dikkat çekti.
 
ENVER Derneği ( Enerji Verimliliği Derneği ) Genel Başkanı Erkan Gürkan gecede bir açıklama yaptı. Gürkan; “ ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ başkanlığında ve Gençlik Katılımı Derneği desteğiyle gerçekleşen projenin amacı, sürdürülebilir enerji kaynakları, yeşil ekonomi konusunda gençleri, gençlik çalışanlarını ve politika yapıcıları bir araya getirerek yapısal diyalog oluşturmak ve Avrupa’daki sivil Toplum kuruluşları arasında karşılıklı işbirliği ve deneyim paylaşımını geliştirmektir. Bugün bizleri burada misafir eden YÖRSİAD’ın değerli Başkanı Semih Beken Bey ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyor destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Avrupalı genç katılımcılar gecede tüm kamu kurum ve kuruluş ve uluslararası örgütlerde paylaşılacak olan bir basın bildirisini imzalayarak deklare ettiler. “ Bizler 10 ülkeden gelen Avrupalı gençler olarak 27 Haziran – 02 Temmuz 2011 tarihinde Antalya’da ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ organize ettiği Yenilenebilir Avrupa Zirvesinde bir araya geldik” diyerek basın bildirisini açıklayan gençler sürdürülebilir enerji kaynakları, yeşil ekonomi konusuna dikkat çektiler.