Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı Ziyaret Etti

11 Mart 2013

ENERJİ  VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ YÖNETİM  KURULU ÜYELERİ, ENERJİ VE  TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ'I ZİYARET ETTİ

 

Derneğin Onursal Başkanı Bakan Taner Yıldız’a belgesini takdim ettiler.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ YENİ DÖNEME “ENERJİK” BAŞLADI

Enerji kaynaklarını etkin kullanma ve enerjiyi akıllı tüketme amacıyla kurulan Enerji Verimliliği Derneği, yeni logosunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte tanıttı.

Enerji Verimliliği Derneği Başkanı İbrahim Çağlar, “Enerji hanım projesinin yanı sıra, Sanayide Enerji Verimliliği ve Yalıtım Kampanyası isimli iki yeni projemizi daha hayata geçireceğiz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Enerji Verimliliği Derneği, enerjinin tasarrufu ve akıllı kullanılması konusunda Türkiye’nin dört bir yerinde yol gösterici olacak”

Sanayide ve evlerde enerjinin akılcı ve verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan ve İbrahim Çağlar başkanlığında yeni yönetim kurulunu oluşturan Enerji Verimliliği Derneği; tüm enerjisiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Kayseri ve Denizli’de gerçekleştirilen Enerji Hanım Projesi çalışmalarının ardından, yeni kurumsal kimlik ve logo ile ilk ziyaret Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a gerçekleştirildi.

Ziyarette konuşan Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim Çağlar, yeni yönetim kurulu olarak ilk resmi ziyaretlerini “Derneğin onursal başkanı” olarak gördükleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kısa süre içinde gerçekleştirdikleri yenilikleri anlatan ve yıl sonuna kadar her bölgede bir şube açmayı hedeflediklerini söyleyen Çağlar, “ Dernek merkezimizin Ankara’dan İstanbul’a nakli ile ilgili resmi prosedürümüz tamamlandı. 2013 yılı faaliyet planımızı oluşturduk. Yeni yapılanmamızı yansıtacak yeni kurumsal kimlik çalışmamıza başladık, logo çalışmamızı tamamladık. Web sayfamızı yeniledik ve Sosyal Medya çalışmalarını başlattık” diye konuştu.

 

Yeni Projeler Yolda

İbrahim Çağlar, 2013 yılının projeler anlamında da çok aktif geçeceğini açıkladı. Kayseri ve Denizli’de ilk iki toplantısı gerçekleştirilen Enerji Hanım Projesinin Haziran ayı sonuna kadar toplam 20 ilde toplantılarını tamamlayacağını hatırlatan Çağlar, “Enerji Hanım Projesinin yanı sıra,Nisan ayında Sanayide Enerji Verimliliği ve Ağustos ayında da Yalıtım Kampanyası isimli iki yeni projemizi daha hayata geçireceğiz. Bu projelerde, işletmelerde çalışanlara verimlilik anlayışını aşılamak ve yalıtımlı yapılara dönüşüm konusunu hızlandırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

“Derneğiniz Yol Gösterici Olacak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise konuşmasında, verimlilik ve tasarruf gibi hayati kavramların, kişilerin konforundan taviz verilmeden uygulanabilirliği konusuna çok önem verdiklerini söyledi. “Enerji Verimliliği Derneği, enerjinin tasarrufu ve akıllı kullanılması konusunda Türkiye’nin dört bir yerinde yol gösterici olacak” diye konuşan Yıldız, Bakanlık olarak derneğin çalışmalarına gerekli desteği vereceklerini ifade etti.