Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Tarafından Düzenlenen “Küresel Isınma Kurultayı”na Enerji Verimliliği Derneğinden Destek

 

EKONOMİ GAZETECİLERİ DERNEĞİ(EGD) TARAFINDANDÜZENLENEN “KÜRESEL ISINMA KURULTAYI”NA   ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİNDEN DESTEK

 

Enerjini Verimli Kullan Geleceğine Sahip Çık

 

Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Genel Başkan Vekili Adnan Ersoy Ulubaş, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen V. Küresel Isınma Kurultayı'nın açılışında yaptığı konuşmada, küresel ısınma ve iklim değişikliği konularının anlaşılması ve gelecekteki etkilerinin de anlatılmasının zor olduğunu ifade etti.

"İklim değişikliği, dünyada karşılaşılan en büyük çevre sorunlarından biri" diyen Ulubaş, enerjinin çevre hayatı, teknoloji, tarım, temiz su ve sağlık gibi birçok hayati konuyu etkilediğine dikkati çekti. Enerjinin verimli kullanılması konusunda farkındalık yaratmaya çalıştıklarını dile getiren Ulubaş, ENVER olarak ailelere yönelik projeler geliştirdikleri bilgisini verdi.
Şimdiye kadar enerjinin verimli kullanılmasına yönelik aileleri bilinçlendirme amacıyla birçok şehre gittiklerini anlatan Ulubaş, bundan sonraki çalışmalarında sanayi, ulaşım, çevre ve yakıt alanlarında verimlilik konusunu işleyeceklerini kaydetti.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ise medyada farkındalığı artırma anlayışıyla yola çıktıklarını belirterek, "Bu yıl, ülkemizin ve dünyanın en önemli gündemi olan enerji verimliliği konusunu ele aldık. Enerji, cari açık konusunda Türkiye'nin en önemli ve hassas konulardan biri" dedi.
Kurultaya gün boyu 800 katılımcı beklediklerini kaydeden Toprak, "İklim değişikliği ya da çevre konusunda beyin fırtınası yapma şansımız olacak" dedi.

Kurultay'da çevreye duyarlı yayınları ve çalışmalarında dolayı; Mithat Bereket / Pusula Programı Yapımcısı, Oğuz Haksever / NTV Programcısı, Meral Tamer- Milliyet Gazetesi Yazarı,Metin Kalkavan- İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı, Zafer Özcan- Bugün Gazetesi Ekonomi Müdürü, Cemal Canpolat- Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, Oğuzhan Tunç - Yönetmen Çevre ve Şehir TV Kurucusu, Şükran Özçakmak- Habertürk Gazetesi Muhabiri, İlker Akgüngör- Vatan Gazetesi Muhabiri, Kenan Yavuz- Socar Türkiye Başkanı (Ceo ), Av.Selami Öztürk- Kadıköy Belediye Başkanı, İsmail Ballı - İhlas Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı, Mehmet Kara- Dünya Gazetesi Yazarı, Merve Gün- Forbes Dergisi Muhabiri, Serkan Ocak- Radikal Gazetesi Muhabiri, Özlem Bay- Ekonomist Dergisi Enerji Editörü, ve Evyapporta'a teşekkür plaketi verildi.