İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Anadolu Ajansı (AA) işbirliği ile düzenlenen "Demokrasinin Zaferi 15 Temmuz 2016" adlı fotoğraf sergisi, Yeni Camii Hünkar Kasrı'nda açıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, serginin açılışında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, onun öncesinde ve sonrasında şehit olanları rahmet ve minnetle anarken, gazilere Allah'tan şifa diledi.
 
İstanbul Ticaret Odası ve Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, geçen yıl 15 Temmuz'da milletin hep birlikte bir demokrasi mücadelesi, bir anlamda bir Kurtuluş Savaşı verdiğini söyledi. 
Allah'ın izni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliği, vatandaşların feragati ve güçlü duruşu, güvenlik güçlerinin mücadelesiyle FETÖ'nün hain darbe girişiminin çok kısa sürede bertaraf edildiğini anlatan Çağlar, "Tarihi bir mekanda bu sergiyi açıyoruz; çünkü o anları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bunun tarihe bir not olarak düşülmesi gerekiyor. Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun." ifadelerini kullandı.