Mersin ve Adana “Enerji Çocuk Naz ve Arkadaşları”na Yoğun İlgi Gösterdi.

 

MERSİN  VE ADANA “ENERJİ  ÇOCUK NAZ VE ARKADAŞLARI”NA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

 

Enerji verimliliğini tiyatro gösterisi ile anlatan Naz ve arkadaşları okulların açılmasıyla birlikte yeniden il il gezmeye başladı. Yarıyıl tatilinden sonraki ilk gösterilerini Mersin ve Adana’da gerçekleştiren Naz’a çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Mersin gösterisini  Mersin Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonunda sahnelenen oyuna 350 öğrencinin katıldığı etkinlik öncesinde Enerji Verimliliği  Derneği Genel Sekreteri   Yeşim Beyla ve Mersin  İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca birer konuşma yaptı. Etkinlik öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Enerji Çocuk projesinin gelecek adına bugün bir şeyler söylemek isteyenler için bir fırsat olduğunu kaydederek, bu projede emeği geçen ve katkıdan bulunan herkese teşekkür etti. Koca, "Öz enerji kaynaklarımızı israf ederek, zayıflattığımız dünyamız için, bu projeyle bir şeyler yapmaya çalışmak hem anlamlı hem de geleceğimiz için kutsal bir değer olacaktır diyen Koca, öğrencilere enerji verimliliği algısının ve bilincinin kazandırılması gelecek adına büyük bir başarı olacaktır" dedi.

 

Seyhan Belediyesi Kültür Merkezinde  yapılan Adana gösterisine ise 550 öğrenci katıldı. Program öncesinde  Açılış Konuşmasını yapan Enerji Verimliliği Derneği Adana Şube Başkanı Zeki Kıvanç, dernek olarak yaptıkları çalışmalara yer vererek, “İlimizi kuzeyden güneye, doğudan batıya dolaşarak enerji verimliliği konusunda toplum bilincini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu toplumsal bilincin her kesimde oluşabilmesi için farklı farklı projelere imza atıyoruz. Türkiye’ye ve hanelerimize ekonomik bir değer katmak için “Enerji Takımı” nı  kurduk”. dedi.  Enerji takımı çalışması ile evde, okulda, yolda, sanayide 7’den 70’e her kesime ulaşarak ve yine herkesin bu takımın aktif bir üyesi olmasını istiyoruz. Böylelikle, 2023 yılına kadar 150 milyar lira verimlilik sağlamayı hedefliyoruz. Bugün ise Takımın parçalarından biri olan “Enerji Çocuk Projesi” için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çocuklar geleceğimiz geleceğe güvenle bakmak için çocuklarımızın enerji tüketimi konusunda bilinçli olmasını istiyoruz. dedi. 

Vali Yardımcısı  Cengiz Horozoğlu ise “Enerji kaynakları ülkemiz için her açıdan önemli. Ülkemizdeki enerjinin etkin ve tasarruflu kullanımı siz ailelerimizin çocuklarına verdikleri bilinçli eğitimden geçiyor. Bunun için ailelerimize çok iş düşüyor. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bu noktada güvencimiz tamdır. dedi. 

Mersin:

                                   

Adana: