Enerji Çocuk Naz'a Verimlilik Haftasında Yoğun İlgi

 
 
ENERJİ ÇOCUK NAZ'A VERİMLİLİK HAFTASINDA YOĞUN İLGİ 
 
 
 
“Verimlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde çocuklarla bir araya gelen “Enerji Çocuk Naz’a” çocuklar büyük ilgi gösterdi.
 
Verimlilik bilincinin toplumun tüm kesimlerinde ve her ferdinde oluşturulması amacıyla, her yıl Haziran ayının ilk haftasında “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmeye başlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, “Verimlilik Haftası” açılış etkinliklerinin ikinci gününde çocuklarla bir araya geldi.
 
Enerji Verimliliği Derneği’nin Enerji Çocuk Projesi kapsamında çocuklarla bir araya getirdiği NAZ,  etkinlik kapamında çocuklara enerji verimliliğini anlattı.
Program kapsamında düzenlenen tiyatro gösterisinde ise çocuklara hem enerji verimliliği anlatıldı hem de enerji verimliliği ile ilgili sorular soruldu. Doğru cevap veren çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Enerjinin her alanda verimli kullanılmasına yönelik çalışmalara devam edeceklerini belirten dernek yöneticileri, ülke genelinde on binlerce çocuğa Enerji Çocuk projesi ile ulaşmayı hedeflediklerin ve enerji tasarrufu kültürünün 7-14 yaş grubunda kazanılmasını amaçladıklarını belirttiler.