Enerji Çocuk Naz’ın 2. Durağı Konya Oldu

 

ENERJİ ÇOCUK NAZ’IN 2. DURAĞI KONYA OLDU

 

Ülke genelinde on binlerce çocuğa farklı faaliyetler ile ulaşarak bilinçlendirme çalışmasının yapılması ve evlerdeki enerji tüketiminin azaltılması hedeflendiği projenin 2. Durağı Konya oldu. Tiyatro gösterisine ve Naz’a Konyalı öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

Gösterim öncesinde konuşma yapan Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Büyükhelvacıgil,  “Derneğimiz,ülke genelinde enerji verimliliği seferberliği başlatarak kimi zaman hanımlara, kimi zaman sanayicilere, kimi zaman trafikteki şoförler ve yayalara seslenerek enerjinin verimli kullanılması yönünde çeşitli mesajlar iletmeyi kendine görev edinmiştir. Bu uzun ve zorlu yolda çocuklarımızı da unutmayan Enerji Verimliliği Derneği,  çocuklarımızı da ülke ekonomisine enerji verimliliği konusunda katkıda bulunması için çeşitli projeleri geçirmeye başlamıştır.” dedi.

 

Enerji Çocuk Projesi ile sevgili çocuklarımız sayesinde  evlerde, okullarda kısacası çocukların bulunduğu her ortamda  enerjinin verimli kullanılmasını amaçladıklarını belirten Büyükhelvacıgil  çocuklara “Hepiniz büyüyecek, kendi ailelerinizi kuracaksınız. O yüzden; sizlerin şimdiden enerji verimliliği konusunda bilinçlenmesini istiyoruz.” dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Ahmet Ciğerci’nin de konuşma yaptığı tiyatro gösterisine 550 öğrenci katıldı.