Enerji Çocuk Naz 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılında 18 ilde 4500 öğrenciye enerji verimliliğini anlattı

Enerji Verimliliği Derneği ile Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanarak yürürlüğe giren ve  2014-2015 eğitim öğretim yılında 21 pilot ilde 5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik faaliyetler yürütülen Enerji Çocuk Projesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında  da belirlenen  yeni 38 pilot ilde öğrencilerle buluşmaya başladı.

Bu senenin ilk oyununun Kırıkkale’de sahnelendiği etkinlikte Naz ve arkadaşları  Kırşehir, Nevşehir, Samsun, Ordu, Giresun, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur, Antalya Bolu, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce, Sakarya,  Bilecik, Kütahya illerinde öğrencilerle bir araya gelerek 18 ilde 4500 öğrenciye enerji verimliliğini anlattı.

Nisan ayında tekrar  eğitimlere başlayacak olan Naz, ikinci  yarıyılda ise   Çankırı, Kastamonu, Çorum, Amasya, Aksaray, Niğde, Karaman, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Aydın, Muğla, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Adıyaman illerindeki arkadaşları ile buluşacak.

Eğitimlerde  enerjinin nasıl verimli kullanılması gerektiğini anlatan, çocukların evlerinde ve okullarında  nelere dikkat etmeleri  konusunda bilgi veren Enerji Çocuk Naz ve arkadaşlarına  çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik sonrasında  öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.