Enerji Verimliliği Derneği ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Ankara Kızılay'daki Terör Saldırısına İlişkin Açıklama Yaptı

Enerji Verimliliği Derneği ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar,  Ankara Kızılay'daki terör saldırısına ilişkin, devletin, hükümetin ve güvenlik güçlerinin yayında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Ankara Kızılay'daki terör saldırısına ilişkin  yaptığı yazılı açıklamada, devletin terör örgütlerine karşı verdiği mücadelede geldiği nokta dolayısıyla, terör örgütlerinin can çekişmeye başladığını bildirdi.

 

"Kan dökmeye yönelik bu eylemler, eli kanlı terör örgütünün düştüğü aciz durumu bir kere daha ortaya koymuştur" ifadesini kullanan Çağlar, şunları kaydetti:

 

"Defaatle söylediğimiz gibi bu saldırılar, hedefine ulaşmak bir yana, bilakis Türk devletini ve milletimizi daha güçlü bir şekilde bir araya getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Güvenlik güçlerimizin teröre karşı verdiği destansı mücadelenin bu tarzda 'alçakça' karşılıkları olabilir ama biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkemizde huzur ve asayişi hakim kılacaktır. Devletimizin, hükümetimizin, güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Milletimize metanet ve başsağlığı diliyorum."