Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da “Verimlilik” İçin Sanayicileri ve Çocukları Hedef Aldı…

 

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI DA “VERİMLİLİK” İÇİN SANAYİCİLERİ VE ÇOCUKLARI HEDEF ALDI….

 

Verimlilik bilincinin toplumun tüm kesimlerinde ve her ferdinde oluşturulması amacıyla, her yıl Haziran ayının ilk haftasında “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmeye başlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Verimlilik Haftası açılış etkinlikleri kapsamında sanayicilerle ve çocuklarla bir araya geldi.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin ilgisini çekmek amacıyla bu yıl ilk kez tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” düzenleyen Bakanlık, işletmelerde verimlilik arttırıcı çalışmaları ve projeleri desteklemek amacıyla yine bu yıldan başlamak üzere “Verimlilik Proje Ödülleri” vermeye başladı.

Enerji Verimliliği Derneği’nin de stant açarak  sanayicilerle buluştuğu etkinlikte  Sanayide Enerji Verimliliği Artırıcı Projeler  katılımcılara anlatıldı.

Stant alanında gösterilen eğitim filmine yoğun ilgi gösteren katılımcılara Derneğin “Enerji Verimli Sanayi” Projesi kapsamında hazırlanan kitapçıklar dağıtıldı.

“10 yılda 16.000 okul, 3.200 tam teşekküllü hastane, 7 Atatürk Barajı, 10 Havalimanı,10 Boğaz Köprüsü,6 ünite nükleer santral”

“Enerji Verimli Sanayi”  projesi hakkında bilgi veren Enerji Verimliliği Derneği yöneticileri, Sanayide enerji verimliliği için kamu, sivil toplum ve özel sektörü bir araya getiren Enerji Verimli Sanayi Projesi ile OSB’lerde uygulaması yapılabilecek 13 alandaki iyileştirmelerle 10 yılda 65 milyar TL kazanç sağlanmasını hedeflendiklerini belirtirken, bunun,  10 yılda 16.000 okul, 3.200 tam teşekküllü hastane, 7 Atatürk Barajı, 10 Havalimanı,10 Boğaz Köprüsü,6 ünite nükleer santral yapılabilmesi anlamına geldiğini ifade ettiler.

Verimlilik Haftası  etkinlikleri kapsamında ATO  Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde 3 Haziran Salı günü de çocuklara yönelik  Tiyatro Gösterisi  ve Enerji Çocuk Naz ile çocuklara enerji verimliliğini anlatacakalarını  berlirten Enerji Verimliliği Derneği, enerjinin her alanda verimli kullanılmasına yönelik çalışmalara devam edeceklerini söylediler.